Rozhlas  červen 2018

 

25.6. je poslední pondělí v červnu a zároveň konec školního roku. Paní knihovnice proto prosí děti, aby přinesly přečtené knihy a zároveň si vybraly nové knihy na prázdniny. O prázdninách bude provoz knihovný omezený, jak přesně budete brzy informováni.

Prosíme občany, aby byli ohleduplní ke svému okolí a sousedům a nezapalovali hlavně v tropických dnech  na svých zahradách ohněš které dymí a znepříjemnují tak život lidem ve vašim okolí. Děkujeme za pochopení

Připomínáme že výstavu historických fotek a kronik k oslavám  670 let naší obce bude možné naposled ještě shlednout v obecním domě o tomto víkendu, a to v sobotu 23.6. a v neděli 24.6. vždy v čase  od 9 – 10 hodin .

Příští týden v sobotu 30.6. od 16 hodin se na dětském hřišti za obecním domem uskuteční ukončení školního roku, aneb hurá na prázdniny. Všichni jste na tuto pohodovou a pro děti oblíbenou akci zváni J

 

 

 

Ve středu 13.6.2018 v 17:30 se uskuteční brigáda na úklid obce před nadcházejícími oslavami. Tímto bychom chtěli požádat občany o pomoc při úklidových pracech v obci. Vemte si s sebou lopaty, metly, motyky a hrábě. Předem děkujeme za pomoc. Dále prosíme všechny, kdo parkují kolem obecního parčíku, aby svá vozidla v hodinách od 15:00 do 19:00 zde neparkovali. 

 

 

 

V pátek 8.6 2018 během dne, proběhne pracovníkem E- ON zapisování stavu elektroměrů . Kdo nemáte elektroměr dostupný, zanechte papír se stavem elektroměru na viditelném místě.


 

 

V sobotu 16. června se uskuteční celodenní Oslavy 670 let obce Količín a svěcení nového zvonu. Oslavy proběhnou s následujícím programem: 

v 8,00 hodin ráno budíčkem dechové hudby, od 9,00 – 11,00 hod. bude vystaven nový zvon v obecním parku, v 10,00 vyjde slavnostní průvod od obecního domu, zahájení Sborem uniformovaných ostrostřelců z Kroměříže, přivítání hostů a rodáků obce, 

v 11,00 hodin pak proběhne slavnostní mše svatá a svěcení nového zvonu. Ve 12,15 hodin slavnostní oběd a od 13,30 hodin se ve sportovním areálu uskuteční taneční hudba s dechovou muzikou Zdounečanka. Ve 14:30 vystoupí Hanácký soubor Ječmínek a v 15:30 děti z MŠ a ZŠ  Rymice. V odpoledních hodinách bude obcí jezdit také vláček Pacifik. Stále probíhá veřejná sbírka na pořízení nového zvonu, příspěvky je možné vložit na transparentní účet města Holešova či v hotovosti do zapečetěné kasičky v den oslav u vystaveného zvonu.