Rozhlas - aktuální hlášení 

 

 

:::::::::::::::::Vážení občané, Ministerstvo zdravotnictví nově rozšířilo opatření, kromě už dříve zavedeného, a to s účinností od úterý až do 1. dubna pobývat na veřejně dostupných místech nejvýše v počtu dvou osob, s výjimkou členů domácnosti, výkonu povolání, podnikatelské nebo jiné obdobné činnosti a účasti na pohřbu. Lidé zároveň mají při kontaktu s ostatními zachovávat odstup nejméně dva metry, pokud je to možné.

 

 ::::::::::::::::: Na základě rozhodnutí vlády se nařizuje zákaz vstupu, pobytu a pohybu osob na území České republiky bez ochranných prostředků dýchacích cest, jako jsou respirátory, roušky, šátky, šály a jiné obdobné tkaniny, a to na všech veřejně přístupných místech, kde může dojít ke kontaktu osob na vzdálenost menší než 2 metry. Jedná se například o prodejny, lékárny, pošty, úřady, dopravní prostředky hromadné přepravy, chodníky, cyklostezky. Tento zákaz platí od čtvrtka 19. března 2020 do odvolání.

 

 

 

:::::::::::::::::Od středy 25. března 2020 je vstup do obchodů s potravinami, drogerií a lékáren v době mezi 8 - 10 hodinou vyhrazen pouze seniorům nad 65 let a osobám starších 50 let, které jsou držiteli průkazu ZTP a ZTP/P, a to včetně zajištění nezbytného doprovodu, a dále pak zaměstnancům nebo osobám v obdobném poměru zařízení poskytujících pečovatelskou službu.

 

::::::::Dále připomínám občanům Količína, hlavně těm starším, 

že se mohou kdykoliv obrátit na kohokoliv z členů OV 

a to nejlépe telefonicky s případnou žádostí o pomoc s nákupem

nejdůležitějších věcí a potravin, či pomoci v neodkladných situací. 

Telefoní čísla členů na které je možné se obrátit najdete  najdete na našich webových stránkách.

Dále

Chtěl bych poděkovat Všem, kteří mně dnes kontaktovali, že ušili roušky navíc a chtějí je dát lidem , hlavně seniorům k dispozici. Několik roušek zajistil i osadní výbor, takže kdo by měl  zájem stačí poslat sms a roušku doručíme.

Tímto samozřejmě děkujeme za ochotu a pomoc, moc si toho vážíme

 

 

 

:::::::::::::::: Na základě usnesení Vlády České republiky ze dne 15.3.2020  s účinností od 16.3. do 1.4.2020 Městský úřad Holešov zahajuje omezený provoz z důvodu rizika nákazy koronavirem. Své záležitosti vyřizujte přednostně elektronicky prostřednictvím elektronické podatelny: podatelna@holesov.cz, e-mailem přímo na pracovníky nebo telefonicky na čísle 573 521 111.

Dle tohoto usnesení se úřední dny nařizují takto:

pondělí   08.00 – 11.00 hodin
středa   14.00 – 17.00 hodin
Mimo tyto hodiny a dny bude budova úřadu uzavřena.

Vstup do budovy úřadu je povolen pouze s rouškou.

Celkově si prosím zkusme zvyknout na to, že chodit s rouškou je v dnešní době zcela běžné a hlavně nutné!

 

 

:::::::::::::::::Vláda České republiky rozhodla s účinností od 14. března 2020 od 6.00 o uzavření

všech obchodů. Výjimkou jsou prodejny potravin, lékáren, drogerií, čerpacích stanic

a některých dalších.

Od pátku 13. března od 6 hodin je už zakázán vstup do posilovny, na koupaliště, do solárií, saun, wellness center, do hudebních a zábavních klubů, veřejných knihoven a galerií.

 

::::::::::::::::::Římskokatolická farnost Holešov zavádí mimořádná opatření při bohoslužbách. Přístup na mše svaté bude dovolen pouze příslušníkům rodin, pro které je věnován úmysl příslušné mše.  Povinnost účastnit se nedělní bohoslužby splní věřící sledováním přenosu mše svaté v televizi, na internetu nebo poslechem rádia.

 

:::::::::::::::::: V souvislosti s mimořádnými opatřeními, budou ve Zlínském kraji upraveny jízdní řády linkových autobusů. Protože jsou uzavřeny základní, střední, vyšší odborné i vysoké školy, pojedou autobusy od pondělí 16. března 2020 v prázdninovém režimu. To znamená, že omezení autobusových spojů se týká především ranních a odpoledních spojů, které zabezpečují přepravu žáků a studentů do škol. Omezení autobusové linkové dopravy platí do odvolání, minimálně však 14 dnů. Vlakové spoje zůstávají v plném rozsahu a prázdninový režim se jich netýká.

 

::::::::::::::::::Plánovaná Exkurze pivoaru je k vůli opatřením ohledně koronaviru zrušena. Exkurze se uskuteční až se situace uklidní a to v náhradním termínu, o kterém budete včas informováni. Peníze budou uchovány pro náhradní termín. Kdo by měl zájem o navrácení finanční částky, může si jí vyzvednout.

 

::::::::::::::::::Pan Kulenda z Němčic dává na vědomí, že příjíma objednávky na kuřice, stáří 16 týdnů v barvě hnědé, černé, bílé, kropenaté.

Orientační cena je 160 kč. Termín prodeje bude v sobotu 25.dubna. Objednávat můžete na tel 732 581 584 , nebo u Kaňů na č.p. 143