Senior taxi také v Holešově

 

Tisková zpráva ze dne 14. 2. 2019

 

Holešov – Po vzoru jiných měst připravilo také město Holešov pro občany města a místních částí novou službu. Od začátku měsíce února je tak v Holešově možné využívat takzvané „Senior taxi“, jehož smyslem je pomoci seniorům a lidem s tělesnými postiženími dostat se snadněji k lékaři, na úřady, do lékáren, na poštu nebo i na nákupy. Službu mohou využívat občané města Holešova a místních částí - Dobrotice, Količín, Všetuly, Tučapy a Žopy. S sebou mohou mít také menší břemeno, jako jsou například francouzské hole nebo chodítko, nebo mohou mít s sebou doprovod.  Zároveň ale nemusí mít klienti strach, pokud doprovod mít nebudou. „Každému zákazníkovi bude při převozu poskytován individuální přístup, řidič je instruován, jak s lidmi jednat, klientovi pomůže i při nástupu a výstupu z vozu – do vozu atp.,“ vysvětluje starosta města Rudolf Seifert.  Automobil je v provozu vždy od pondělí do pátku v čase 6:30 až 16:30 hodin a využít jej mohou občané starší 65 let a držitelé průkazů ZTP a ZTP/P, kterým je vydáno potvrzení o možnosti využití služby pracovníky Odboru sociálních věcí a zdravotnictví při MěÚ Holešov. K vyřízení průkazu, které je bezplatné, je potřeba splnit všechny požadované podmínky. 

Objednání probíhá telefonicky vždy den předem do 19 hodin na tel. čísle: 774 417 301. Během měsíce může každý uživatel využít celkem 8 jízd. Sazby jízdného se pohybují v řádu desetikorun dle vzdálenosti. Klient, který využije služeb Senior taxi, hradí na místě pouze polovinu ceny, druhou polovinu uhradí Město Holešov.

Smlouva na zkušební provoz je podepsána s panem Markem Vykoukalem, který se přihlásil do výběrového řízení. Zkušební provoz potrvá do konce měsíce dubna. „Po vyhodnocení služby bude pak od měsíce května Senior taxi provozováno s případnými obměnami,“ doplňuje starosta.

 

Zdroj:

Hana Helsnerová

hana.helsnerova@holesov.cz

774359921

Pojízdné prodejny v Količíně


Prodejna pečiva: PAULLA,s.r.o.  Lipník nad Bečvou

 

každý pátek od 11.20 - 11:35 hodin u autobusové zastávky.

 

Prodejna masa a uzenin: Řeznictví a uzenářství Matula, Lechotice

každé úterý od 7.00 hodin u autobusové zastávky.

( čas je orientační

 -  zpoždění nelze ovlivnit )